Signování trubek menších průměrů

7. 6. 2018

Signování trubky SEMET

Častým problémem našich zákazníků je potřeba signovat trubky o průměrech menších, než je průměr standardních rolen. Udělat rolny atypické, kdy bude spodní rolna vkládaná do trubky menší než ta vrchní, jde pouze do určité míry, protože se projevuje rozdílná obvodová rychlost jednotlivých rolen a materiál musí mezi rolnami proklouznout.

Pro případy, kdy má signovaná trubka opravdu malý průměr, jsme vyvinuli speciální přípravek. Ten se skladá ze dvou nástavců na hřídele, signovacího trnu a tvářecí rolny uložené na ložisku. Materiál je v tomto případě unášen pouze signovacím trnem, a vrchní rolna se volně otáčí společně s ním.

Tento přípravek vyrábíme pro stroje XB 56/280, XBC 56/300, XBC 63/250 a XBC 100/400. Dle materiálu trubky a síly stěny je možné signovat trubky už od průměru 12mm. Protože je v takto extrémních případech trn enormě namáhán, je přípravek konstruován pro jeho jednoduchou výměnu. Vzdálenost signy od okraje trubky je definovaná délkou trnu, která se běžně pohybuje v rozmezí 10 - 50 mm. V případě potřeby je možné udělat sigen dokonce i více vedle sebe.

Cenovou nabídku na toto řešení Vám vyhotovíme na základě výkresové dokumentace Vašeho výrobku nebo na základě poskytnytých vozrků. Přípravek můžete poptat pomocí našeho poptávkového formuláře nebo na emailu: stroje@semet.cz

Zveřejnil: Ing. Čeněk Hončl, 18. 12. 2018 

Používáme soubory cookies

Tyto webové stránky používají soubory cookies a další sledovací nástroje s cílem vylepšení uživatelského prostředí, zobrazení přizpůsobeného obsahu a reklam, analýzy návštěvnosti webových stránek a zjištění zdroje návštěvnosti.

upravit předvolby